shapka_top.jpg

Чорний щебінь — найкращий матеріал для будівництва

В даний час існує величезна кількість різновидів щебеню, адже саме він став найпопулярнішим та необхідним матеріалом у різних галузях будівництва. В даному випадку ми розглянемо вид щебеню, який має назву — чорний щебінь.

Чорний щебінь — найкращий матеріал для будівництваЩо ж таке чорний щебінь? Це дивовижний матеріал, отриманий в результаті роботи, в ході якої проведено безліч технологічних проб і експериментів. Виробляють чорний щебінь при змішуванні в необхідних пропорціях звичайного щебеню з бітумною або дегтевою емульсією. Цей склад обумовлює поліпшені якісні та технічні властивості чорного щебеню в порівнянні зі звичайним. У зв'язку з цим, чорний щебінь став практично необхідним у будь-якому вигляді робіт з будівництва, будь то будівлі, дороги або залізничне полотно.

Залежно від температурного режиму виробництва чорного щебеню він підрозділяється на три категорії: холодний, теплий і гарячий. Подібний розподіл даного щебеню є важливою складовою при виборі категорії для конкретного виду будівельних робіт.

Ще одним критерієм для класифікації чорного щебеню може бути величина фракцій щебеню, використовуваного при його отриманні. При такому підрозділі чорний щебінь може бути дрібним, середнім і великим.
Основною сферою використання чорного щебеню представляються роботи по дорожньому будівництву. Тут необхідно звернути увагу на те, що укладання гарячого або теплого щебеню виконується в мінімальні терміни, щоб уникнути втрати властивостей. Тільки в цьому випадку такий щебінь підвищить якість дорожнього полотна і посприяє більш тривалій його експлуатації.

Як випливає зі статистичних даних, отриманих експертами в області дорожньо-будівельних робіт, асфальтобетонне покриття, укладене з використанням так званого чорного щебеню, стає більш якісним, зносостійким, набуває більш тривалого терміну експлуатації, а значить, застосування чорного щебеню обумовлено доведеною ефективністю, що робить цей матеріал все більш популярним і поширеним і тому купити щебінь в Києві не складе особливих труднощів

.