Галузі використання різноманітних видів піску
Пісок складається з суміші дрібних зерен, які утворюються при природному руйнуванні твердих гірських порід, але може складатися також з мінеральних часток, кременистих або кварцових порід. Зустрічається пісок, що складається з практично чистого мінералу кварцу. Його додають в будівельні розчини для зменшення їх усадки в процесі затвердіння.
Види піску:
-
кар'єрний (яружний) пісок;
-
кварцовий пісок;
-
будівельний пісок;
Виходячи з назви, можна зрозуміти, що кар'єрний пісок видобувається саме в кар'єрах і ярах. В цьому піску можуть зустрічатися глина і каміння, - тому такий пісок застосовують тільки як посипання під фундамент. Щоб використовувати такий пісок в розчинах, використовують технологію промивки піску. З намивного піску ретельно вимивається глина і непотрібні пилоподібні частки. Після закінчення промивання в намивному піску залишаються лише дуже дрібні фракції, розміром близько 0,6 мм. Такий пісок можна використовувати для штукатурки і інших робіт, де присутність глини небажана. Також кар'єрний пісок може використовуватися для фундаментних робіт і кладки в тому вигляді, в якому його видобувають, але потрібно його просіяти і видалити грудочки глини.
Як правило, кар'єрний крупнозернистий пісок застосовується у виробництві бетонів і інших виробів з бетону. Наприклад, при виготовленні тротуарної плитки, колодязних кілець, бордюрів переважніше використання саме крупнозернистого намивного кар'єрного піску. До речі, пісок поділяють за крупності зерен: від 0,15 до 0,5 мм - невеликий, від 0,5 до 2 мм - середній, від 2 до 5 мм в діаметрі - великий. Середній пісок використовують найчастіше.
Для замішування розчинів наявність зерен гравію в піску розміром 5-10 мм допускається в невеликій кількості. Для приготування накривочних розчинів прекрасно підходить дрібний пісок, оскільки це дозволяє отримати дрібну фактуру при затирці без необхідності шпаклювання.
Використання кар'єрного піску:
-
при виготовленні кладок і штукатурних розчинів, а також цементної стяжки;
-
при виробництві цегли;
-
для різних оздоблювальних робіт;
-
при прокладанні доріг;
-
при влаштуванні фундаменту;
-
при приготуванні бетону різного призначення.
Річковий пісок
Видобувається річковий пісок з дна річки. Як правило, він сірого, світло-сірого або світло-жовтого кольору. Річковий пісок чистий і не містить частинок глини; в ньому також практично немає каменів. У зв'язку з цим такий пісок широко використовують для приготування бетонних сумішей. Можна використовувати даний матеріал для приготування штукатурної суміші. За розміром річковий пісок також буває дрібний, середній і великий. В основному в піску містяться середні частинки по 1,8-2,2 мм. А ступінь фільтрації річкового піску становить 5,7 м / добу, що свідчить про його високу здатність пропускати воду.
Видобувається річковий пісок способом гідромеханізації. Він відповідає класу I за своїми характеристиками, тобто володіє низьким вмістом глинистих часток і високим коефіцієнтом фільтрації. Цей тип піску часто використовується при будівництві, оскільки він підходить для різних типів робіт і відповідає основним вимогам будівельних нормативів, забезпечуючи надійність виробленим матеріалами і високу якість.
Використання річкового піску:
-
для виробництва цегли і бетону;
-
для цементної стяжки і кладок робіт;
-
для замішування асфальтобетонних сумішей при укладанні доріг;
-
як наповнювач для барвників і затерток;
-
при влаштуванні дренажу.
Кварцовий пісок
Кварцовий пісок - матеріал, що отримується в результаті дроблення природного кварцу. А на відміну від видів піску природного походження, даний матеріал - мономінеральний, однорідний, з високою межзерновой пористістю, а, значить і гряземісткістю. Він також володіє високою сорбційною здатністю, що дозволяє йому видаляти з води розчинені марганець і залізо, а також він відрізняється високою стійкістю до атмосферних, механічних і хімічних, впливів.
Використання кварцового піску
Область застосування кварцового піску вельми обширна, але головною, звичайно ж, є будівельна сфера. Пісок використовують при виробництві бетону, різних сухих сумішей, при дорожньому будівництві. Незамінний пісок при виробництві скла. А іноді пісок включають в шлифувальну суміш при проведенні деяких технологічних процесів. Також пісок підходить для створення загороджувальних бар'єрів, наприклад, пісок в мішках застосовують при розливі паводкових вод. Пісок використовується при виготовленні різних декоративних та оздоблювальних матеріалів, у сучасному ландшафтному дизайні, а також фасадних та інтер'єрних штукатурках.
До того ж, використання піску при виготовленні бетонних блоків дає можливість отримати м'які, приємні для ока пастельні відтінки.