shapka_top.jpg

Керамзит: два в одному

Керамзит: два в одномуКерамзит це екологічно чистий матеріал для утеплення. Він складається з глини, а це означає, що він екологічно безпечний. Також керамзит має тверду поверхню і округлу форму, він пористий і, найголовніше, він легкий.
Керамзит виробляють із спеціально підготовленої глини. Різкий тепловий удар, спрямований на глину, робить її керамзитом. Зовнішню його поверхню оплавляють, в результаті чого, виходить герметична оболонка. Тільки від точного дотримання технології виробництва залежить якість керамзиту.

Керамзитовий щебінь, керамзитовий пісок, керамзитовий гравій - це ті різновиди керамзиту, які існують на даний момент.

Керамзитовий пісок

Для керамзитобетонів і розчинів, частинки якого 0,14-5 міліметрів, призначений керамзитовий пісок (легкий заповнювач). Цей легкий заповнювач найкращим чином підходить для утеплення теплоізоляційних засипок, товщина шару якого, не перевищує 50 міліметрів.

5 до 40 міліметрів може являти собою фракція зерен керамзитового гравію. Склад такого матеріалу має високу стійкість до морозу і вогню. Крім того він, практично, не поглинає воду. Керамзитовий гравій користується великим попитом при утепленні покрівлі, стін, підлоги, крім того, він практично незамінний при виробництві легких бетонів.

Керамзитовий щебінь

5-40 міліметрів може мати фракція зерен керамзитового щебеню. При дробленні спученої керамзитової маси отримують керамзитовий щебінь. Його застосовують для виготовлення керамзитобетонів, які мають відмінність - легку вагу.

Переваги та гідності

Керамзит має вагомі переваги перед своїми аналогами. Він практичний в тому, що доступний як у ціновій якості, так і у ваговій (легкий і не потребує спецтехніки). Також не можна не відзначити такі якості як звукоізоляція, водостійкість, вогнетривкість (можна згадати, що виробляють його з глини, яка піддається високій термічній обробці). Крім того, керамзит - це екологічно чистий і безпечний утеплювач, який ні за яких умов не виділяє отруйні речовини. Аналогічні утеплювачі з часом мають властивість розкладатися і виділяти отруйні і небезпечні речовини для життя людини. Не розкладатися і не втрачати своїх властивостей з часом - це, напевно, і є найголовніша перевага керамзиту. Ще можна відзначити, що даний утеплювач зовсім не придатний для створення гнізд і проживання в ньому гризунів.

Якщо у будівництві потрібен утеплювач - керамзит в цій галузі незамінний. Цим утеплювачем безпосередньо утеплюють різні поверхні. Ще цей матеріал використовують для наповнення будівельних конструкцій, він відмінно підходить для заповнення легких бетонів, а також незамінний в теплоізоляції.

Насипна щільність і розмір гранул - це основні параметри керамзиту. Насипна щільність будівельного керамзиту може бути більше 200 кг/м3. Чим більш пористий керамзит, тим нижче його щільність. Найкращу теплоізоляцію забезпечить пористий керамзит. Але матеріал високої якості повинен поєднувати як міцність, так і пористість.

Отже, підсумуємо. Керамзит - це унікальний пожежобезпечний і вогнетривкий матеріал, який не містить шкідливих для людини речовин та абсолютно екологічно чистий. Він чудово поєднує легкість і міцність, прекрасно тепло- та шумоізолює. Практичний у будівництві і не розкладається. У ньому не можуть жити гризуни. Також йому не страшні як низькі, так і високі температури. Крім того, керамзит довговічний і відрізняється невисокою вартістю.