shapka_top.jpg

Застосування вугілля антрациту

З часів відкриття кам'яного вугілля людством, він використовувався і використовується в найрізноманітніших галузях. Крім самого простого застосування - з метою опалення приміщень - служить вугілля антрацит відмінним сировиною для металургійного палива, він також незамінний у фармацевтиці та хімічній промисловості. Виходячи з умов свого видобування, кам'яне вугілля (в тому числі, вугілля антрацит) є невичерпним джерелом елементів, які у вільному вигляді зустрічаються дуже рідко.

Антрацит як паливо

Безумовно, жителів України хвилює в першу чергу те, без чого неможливо нормально жити, і серед інших речей це, звичайно ж, якісне і недороге опалення в період холодів. В якості палива тут часто використовується вугілля антрацит та інші менш якісні сорти вугілля - як спосіб заощадити на дорогому газі. Горить вугілля антрацит без запаху, не дає полум'я і не спікається, але при цьому є джерелом великої кількості тепла. Що стосується недоліків вугілля антрациту - він припиняє горіти при відсутності достатньої тяги повітря.

Використання в металургії

Застосування вугілля антрацитуМеталургія в даний час використовує приблизно 13%, що становить 717 млн. тонн, світового виробництва кращих сортів кам'яного вугілля. З його застосуванням у світі виплавляється приблизно 70% сталі.
На великих підприємствах металургійного комплексу застосування технології пиловугільного вдування палива набирає обертів, при цьому повноцінно замінюючи вугільним пилом природний газ, а також застосовуючи некоксівне вугілля в якості альтернативи коксу. Ця технологія дозволяє значно збільшити продуктивність доменної печі, знизивши при цьому собівартість готової продукції.

Вагома частина антрацитів використовується на виробництві термоантрациту, вживаного як вуглецевого наповнювача для виготовлення катодних блоків для електролізерів, так необхідних в алюмінієвій промисловості. Застосовуються антрацити також для виготовлення карбіду алюмінію і карбіду кремнію.

В якості фільтранту

Вугілля антрацит, володіючи своїми особливими властивостями, використовується як фільтрант при первинному очищенні води і широко застосовується в системах підготовки води для котлів енерго - і теплогенеруючих компаній, нафтопереробної та хімічної промисловості, металургійних комбінатів, в багатоступеневому циклі при підготовці води з підземних і поверхневих джерел. Застосовується вугілля антрацит також в напірних фільтрах при очищенні стічних вод допоміжних і основних цехів металургійного виробництва.

Сорбенти

Одним з головних завдань гарного фільтра є його здатність адсорбувати, тобто вбирати в себе небажані речовини та інші домішки з рідин. Таке завдання покладено на сорбенти, які застосовуються в промислових та індивідуальних системах водопідготовки для освітлення і ультрафільтрації води, очищення її від крупнодисперсних суспензій, мулу, піску, домішок, різних неорганічних і органічних речовин.

Вугілля антрацит, втім, як і інші різновиди вугіллявместкої сировини, широко використовується для виготовлення сорбентів для водоочищення. Під час виробництва сировини, з якої і роблять сорбент для водоочищення, попередньо піддають активації паром, температура якого близько 1000 ° С, і карбонізації.

Після цього сорбент для очищення води набуває адсорбційні властивості і потрібний розмір пір. Саме в результаті такої обробки вугілля і носить назву активоване. До речі, також активоване вугілля є одним з широко відомих, недорогих і безпечних ліків.

Самі сорбенти, в основі яких вугілля антрациту та інші активні вугілля, можна розділити за способом їх виробництва на порошкові, подрібнені і гранульовані. Причому порошкові сорбенти мають значно більшу площу адсорбції, але подрібнені і гранульовані прослужать набагато довше.

Застосування вугілля антрациту цими галузями не обмежується; з'являються нові технології, що дозволяють використовувати його в інших областях, тим самим роблячи його використання ще більш вигідним.