shapka_top.jpg

Унікальний будівельний матеріал керамзит

Керамзит - унікальний будівельний матеріал у вигляді легких, пористих по структурі округлих зерен. Виробляють його методом випалу легкоплавкої глинистої породи. Основна характеристика керамзиту - насипна щільність або об'ємна вага, яка становить 200-800 кг / м3. На цю характеристику впливає розмір зерен, він може бути рівний 1-40 мм. Чим вищий цей показник, тим нижче насипна щільність. Основна маса керамзиту, що випускається в Україні, має насипну щільність приблизно 450-550 кг/м3.

Унікальний будівельний матеріал керамзитЗа рахунок своїх властивостей керамзит і виготовлені з нього блоки повсюдно використовуються в будівництві. Керамзит застосовується при закладці основ і фундаментів, для засипки зовнішніх стін, в якості теплоізоляційного матеріалу (фундаменти будинків та інших будівель, підлоги та перекриття, покрівлі плоского і скатних типів, теплові та водопровідні комунікації), звукоізоляції (підлоги, перегородки, перекриття), для споруди ухилів (газони, даху), для наповнення надлегкого бетону. Поряд з цим, керамзит застосовується як дренаж вуличних та кімнатних рослин без використання грунту або як субстрат для гідропоніки. Завдяки своїй пористій структурі керамзит поглинає надлишкову вологу, а при її нестачі - віддає коріння рослин.

Переваги керамзиту

Головними перевагами керамзиту та виготовлених з нього блоків є: стійкість до коливань температур, вогнестійкість, не схильність до процесів гниття, екологічна безпека. До недоліків цього будівельного матеріалу відносять трудомістке й витратне виробництво. До того ж, через високий коефіцієнт теплопровідності (0,08-1,15 Вт/м*К) керамзитні блоки і сам керамзит володіють низьким термічним опором. Застосування в будівництві керамзиту як утеплювача має сенс тільки при закладці великого по товщині шару. А оскільки керамзиту властива здатність накопичення вологи, відповідно застосування його в даній якості можливо лише за умови гарної гідроізоляції.